محل تبلیغات شما

خصوصیات هندوانه شیرین و آبدار:
 

1-    برای آنکه متوجه شوید که آیا هندوانه ای که قصد خریدش را دارید، رسیده و شیرین است یا خیر، قبل از هر کاری باید به آن ضربه بزنید. اگر صدایی بم و سریع از هندوانه آمد، انتخاب خوبی کرده اید. به عبارتی دیگر هندوانه رسیده و خوشمزه، صدای طبل می دهد.

2-    راه دیگر این است که هندوانه را بین دستان خود فشار دهید، اگر هندوانه شیرین باشد با این کار شما، از داخل ترک می خورد و صدای قارچ خوردنش به گوش می رسد.

3-    به بخش اتصال هندوانه به بوته اش دقت کنید، اگر هنوز قسمتی از بوته به هندوانه چسبیده باشد، یعنی هندوانه نارس چیده شد است اما اگر اثری از بوته نیست و این بخش کمی فرورفته است بدین معناست که هندوانه انتخابی شما، کاملا رسیده است. همچنین وجود ترک های ریز در این قسمت نیز نشانه خوبی است.

4-    معمولا بخشی از هندوانه، زرد رنگ است. در هندوانه رسیده این بخش طلایی، نارنجی یا کرم است اما در مورد هندوانه نارس، این قسمت سفید یا سبز است. پوست هندوانه باید عاری از لکه یا سیاهی و سبز و براق باشد. همچنین هندوانه باید شکل متقارنی داشته باشد.

خصوصیات خربزه شیرین و خوشمزه:

 

1-    پوست خربزه نباید نرم باشد در غیر این صورت آن خربزه خراب، ترش و اسیدی است.

2-    خربزه نیز مانند هندوانه باید کاملا از بوته اش جدا شده باشد و در محل اتصال به بوته، کمی فرورفتگی داشته باشد.

3-    پوست خربزه باید زرد و دارای خطوط سبز رنگی باشد. چنانچه پوست خربزه انتخابی شما کمی چسبناک است بدان معناست که خربزه کاملا شیرین است.

خربزه را نیز مثل طالبی قبل از مصرف برش دهید و بدون آنکه تخمه هایش را جدا کنید، پلاستیکی روی آن بکشید و یا در ظرف در بسته ای در یخچال بگذارید تا کمی خنک شود. با این کار شما خربزه یا طالبی بوی مواد غذایی داخل یخچال را نمی گیرد.


چگونه بهترین خرید خونگی را داشته باشیم؟

ترفندهای خرید طالبی، هندوانه و خربزه شیرین و رسیده ( بخش اول)

نکات طلایی خرید میوه و سبزیجات

نکاتی برای خرید میگو

هندوانه ,خربزه ,    ,شیرین ,رسیده ,کمی ,از بوته ,پوست خربزه ,شیرین و ,هندوانه باید ,شیرین است

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بازدید ساز دانلودستان خرید پرده چاپی ارزان هر روز بیا تخفیف ویژه 09197977577 | اکزاماینر ایکس 4 | Examiner x4 ستاره اینترنت سایت جواب سوالات باشگاه کارگزاری آگاه پیچ استور تخفیف دونی