محل تبلیغات شما

می دانید که تغذیه یکی از مهم ترین عوامل موثر بر سلامت می باشد. بنابراین خرید مواد غذایی باید با نهایت دقت و توجه انجام شود به خصوص خرید میوه و سبزیجات که از موارد پر مصرف می باشد. از این رو در این مقاله نکاتی را که باید به هنگام خرید میوه و سبزیجات رعایت کنید متذکر شده ایم.

یک: به دنبال میوه های درشت نباشید. گاهی ما به عنوان والدین، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی، فرزندان مان را  گمراه می کنیم. این موضوع در مورد انتقال این باور به فرزندمان که میوه ای خوب است که بزرگ و زیبا باشد، نیز صحت دارد. ما حتی هنگام خرید میوه برای خود یا مهمانانمان نیز  طبق این باور عمل می کنیم و به دنبال میوه های درشت می گردیم. بدون اینکه بدانیم که میوه ریز عطر و  طعم بهتری دارد و ارزش غذایی آن بیشتر است. پس بیاد داشته باشید که اندازه میوه باید متوسط باشد و از خرید میوه های خیلی بزرگ اجتناب کنید چراکه این میوه ها با  کود شیمیایی بزرگ شده اند و طبیعی نیستند. نیترات موجود در این کود ها بسیار مضر و سرطان زا می باشد. میوه و سبزیجات حاوی نیترات بزرگ تر و تیره تر از سایرین هستند.

دو: از خرید میوه های پلاسیده و خراب و لک دار بپرهیزید. زیرا خراب و لک دار بودن میوه ها نشانگر این است که آن ها تازه نیستند و مدت هاست که از زمان چیدنشان از درخت گذشته است و  بنابراین ارزش غذایی خود را از دست داده اند.

سه: میوه های شکسته و دارای بریدگی را نخرید. چون این نوع میوه ها در معرض اکسیداسیون قرار گرفته اند و در نتیجه ارزش غذایی خود را از دست داده اند.

چهار: هر نوع میوه را در فصل چیدمان خودش خریداری کنید. میوه های ذخیره شده در انبار ها زمانی چیده می شوند که هنوز به طور کامل نرسیده اند و این امر موجب کاهش ارزش غذایی شان می شود.

پنج: حتی الامکان از میوه و سبزیجات گلخانه ای استفاده نکنید. چراکه این نوع میوه و سبزیجات در معرض نور طبیعی خورشید نبوده اند و به همین دلیل فاقد ویتامین کافی می باشند.

شش: میوه های صادراتی و یا گلخانه ای را نخرید. شاید این نوع میوه ها زیبا باشند اما اصلاحات ژنتیکی انجام شده روی آن ها موجب می شود که روده ها دوچار فلور روده شوند و  بدن مان نسبت به آنتی بیوتیک ها از خود مقاومت نشان دهد.


چگونه بهترین خرید خونگی را داشته باشیم؟

ترفندهای خرید طالبی، هندوانه و خربزه شیرین و رسیده ( بخش اول)

نکات طلایی خرید میوه و سبزیجات

نکاتی برای خرید میگو

میوه ,ها ,های ,سبزیجات ,اند ,غذایی ,میوه های ,میوه و ,خرید میوه ,و سبزیجات ,نوع میوه

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
سیک چت , سیک گپ , سیخ چت , سیخ گپ , sikchat , sikhchat کنکور ، دانلود سوالات کنکور دانلود فایل های کمیاب گرمایش تابشی - بخاری صنعتی alenarbuabe5 Log اشپزی دکتر فوق تخصص قلب شرق تهران آپشن خودرو | گندم کار الان بخر تحویل بگیر فودلند کیش